Please Choose Your Language

Зошто да изберете JINPENG

0 +
Во Кина има 14 производствени бази
0 +
Производна база која надминува 2666666 квадратни метри
0 +
Повеќе од 20000 продажни места
0 +
Повеќе од 15 милиони кумулативни корисници ширум светот
1 станици за полнење на електрични автомобили
станици за полнење на електрични автомобили
станици за полнење на електрични автомобили
станици за полнење на електрични автомобили
5 станици за полнење на електрични автомобили

Enterprise Vision

Да се ​​биде лидер на глобалниот производител на лесен транспорт, прифатлив за животната средина

Претпријатие мисија

Создадете подобро патување со науката и технологијата и поттикнете го растот на претпријатијата со иновации

Вредност на претпријатијата

Најпрво придржувајте се кон клиентите, застапувајте за професионализам, бидете горди на иноваторите и победувајте со стремежите

Технологија за производство на електронски автомобили

Секој автомобил JINPENG поминува низ линијата за тестирање на перформанси, тестирање отпорно на вода и тестирање за пробно возење.Симулирајќи ги различните услови на патот и возењето, гарантираме дека секој автомобил е строго тестиран
Работилница за штанцување
Работилница за штанцување
Со вкупна инвестиција од 60 милиони американски долари, воспоставете германска производствена линија за штанцување Шулер. Усвоени се целосно затворени целосно автоматски машини за штанцување, управувани од роботи, ефикасни и слаби, за да се обезбеди прецизност на ниво на милиметар и висок квалитет на деловите за печат.
Продавница за заварување
Продавница за заварување
Целото возило е заварено со целосно автоматски роботи, што гарантира 100% квалитет на заварување и достигнува безбедносно ниво од пет ѕвезди.
Работилница за сликање
Работилница за сликање
Тој го прифаќа процесот на обложување со нано-електрофореза со највисока катодна нано-електрофореза и роботот за прскање го комплетира целосно автоматското прскање внатре и надвор со стабилен квалитет.
Работилница за склопување
Работилница за склопување
Со користење на автоматизирана лента за склопување на големи транспортери за подигнување, дистрибуцијата на моторот и помошната инсталација се постигнуваат преку VGA роботи.

Партнер во синџирот на снабдување со електрични мали автомобили

Зрелиот и целосен систем на синџирот на снабдување, обезбедува стабилна испорака на производи додека обезбедува поквалитетни услуги за глобалните корисници
Центар за производи со жешка продажба
Компанијата главно произведува електрични велосипеди, електрични трицикли, нови енергетски возила, моторни трицикли, електрични виљушкари и електрични машини за метење итн., погодни за возење на луѓе, товарење транспорт, забава и други здруженија. ,

Кликнете овде за повеќе информации

Нашиот тим ќе работи со вас од самиот почеток за целосно да ги разбере вашите потреби и очекувања.Тие исто така може да препорачаат корисни идеи за дизајн и да предложат опции за производство.
Последни вести
jinpeng.png

Додека светот се подготвува за позелена иднина, трката е на чело на електричната револуција.Ова е повеќе од тренд;тоа е глобално движење кон одржлива мобилност. Бумот на извозот на електрични автомобили ја поставува сцената за почист, поодржлив свет.

28 март 2024 година
1111.jpg

Електричните патнички трицикли добија значителна популарност како одржлив и ефикасен начин на транспорт.Со нивната еколошка природа и економично работење, се повеќе и повеќе поединци ги разгледуваат овие возила како алтернатива на традиционалните автомобили и мотоцикли

10 јануари 2024 година
图片1.png

Групацијата Џинпенг ја предводи изложбата на нови енергетски возила на 134-от саем на кантонот и започнува со инстант резервации. поканети да учествуваат на изложбата

16 октомври 2023 година

Достапни се листи со цитати

Имаме различни списоци со понуди и професионален тим за купување и продажба за да одговориме на вашето барање брзо.
Водач на глобален производител на лесен транспорт, прифатлив за животната средина

БРЗИ ЛИНКОВИ

КАТЕГОРИЈА НА ПРОИЗВОД

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

 Телефон : +86-15052020480
 Тел: +86-400-600-8686
 Е-пошта: sales14@electric-tricycle.com
 Додадете: Авенија Xuzhou, индустриски парк Xuzhou, округ Jiawang, Xuzhou, провинција Jiangsu
Авторски права © 2023 Jiangsu Jinpeng Group Co., Ltd. Сите права се задржани.| Мапа на сајтот | Политика за приватност |Поддржано од leadong.com  苏ICP备2023029413号-1